2013 m. kovo 29 d. UAB „Komsetas “ Policijos departamente prie LR VRM įdiegė HORIBA Scientific Raman spektrometrą įvairių medžiagų analizei atlikti.

Ramano efektas yra labai jautrus tyrimo būdas, kuris leidžia aptikti net ir labai nedidelius įvairių medžiagų kiekius. Ramano spektroskopija yra gerai pritaikyta įvairioms ekspertizėms dėl savo universalumo – galima analizuoti daugelį medžiagų: dažus, rašalus, stiklą, brangakmenius, mineralus, lakus,  bio pavyzdžius, narkotikus ir kitas medžiagas. Ramano analizė atliekama tiesiogiai pastačius tiriamus mėginius ar objektus po mikroskopu.

Pateiktas Horiba LabRAM HR VIS-NIR spektrometras su konfokaliniu mikroskopu turi dvi integruotas video kameras, kurios leidžia patogiai analizuoti objektus ir mėginius. Sistema yra valdoma patogios programinės įrangos, kuri leidžia paprastai valdyti spektrometrą, įrašyti, analizuoti, apdoroti ir pateikti  spektrus. Didelė spektrų biblioteka leidžia greitai atpažinti tiriamas medžiagas.

 Projektas finansuojamas Europos Komisijos Išorės sienų fondo 2011 m. metinės programos  lėšomis (Projekto Nr. ISF11/3.5.1.4-2.3 „Dokumentų tyrimo ir tikrinimo įrangos įsigijimas“). Projekto vertė 744 150,00 Lt.